O mnie

O mnie - Wojtek Chmurak

Jestem radcą prawnym zajmującym się w szczególności sprawami z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych w ramach prowadzonej przez siebie kancelarii radcowskiej oraz wykładowcą prawa w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie.

Doświadczenie oraz wiedzę zdobywałem pracując w renomowanej kancelarii radców prawnych w Szczecinie Wybranowski Nowicki Biuro Prawne S. Nowicki, A. Łuczak. K. Bielarczyk sp. j.,  w której objęty byłem patronatem wybitnego prawnika mec. Aliny Łuczak. W ramach prowadzonej przez siebie kancelarii zajmuję się udzielaniem porad prawnych, prowadzeniem sporów sądowych i przedsądowych, w szczególności z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych, a także z zakresu prawa spadkowego, rodzinnego oraz rzeczowego.

Prowadziłem i prowadzę wiele procesów sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (w tym między innymi reprezentuję pracowników w procesach z odwołań od wypowiedzeń umów o pracę, o odprawy, wynagrodzenie, premie, nadgodziny, uchylenie kar porządkowych itp.). W zakresie świadczonych usług, zajmuję się oprócz udzielania porad prawnych i prowadzenia procesów sądowych, sporządzaniem opinii prawnych, umów, sporządzaniem oraz weryfikacją regulaminów pracy, wynagradzania, przygotowaniem odwołań od decyzji ZUS, odwołań od wypowiedzeń i oświadczeń o rozwiązaniu umowy o pracę, jak również sporządzaniem innych dokumentów prawnych.

Jestem również autorem publikacji naukowych z zakresu prawa, w tym publikowanych w prestiżowym magazynie prawniczym Monitorze Prawniczym, jak również jestem autorem licznych artykułów prawniczych popularnonaukowych.

Praktykę z zakresu prawa łącze z solidną podbudową teoretyczną poprzez bieżące zapoznawanie się z najnowszym orzecznictwem Sądu Najwyższego, jak i sądów apelacyjnych, okręgowych i rejonowych.

Uważam, że ,,vigilantibus iura sunt scripta” – przepisy prawa są pisane dla osób czuwających. Uważam, również, że nie ma spraw beznadziejnych i bardzo często możliwym jest znalezienie wyjścia nawet z zdaje się przegranych spraw.

Na niniejszym blogu staram się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Przede wszystkim jestem entuzjastą prawa pracy, które wobec licznych zagadnień prawnych oraz mnogości stanów faktycznych związanych z praktycznymi problemami pracowników i pracodawców, stanowi niezwykle interesującą dziedzinę prawa. Jak również staram się udzielać pomocy w miarę posiadanych możliwości osobom gubiącym się w gąszczu przepisów lub poszukujących pomocy prawnej.

 

  • Gregor

    Mam pytanie do pana za którą odpowiedz będę wdzięczny.Moja żona obecnie zarabia zarabią więcej niż ja a kiedyś było inaczej .Oboje jesteśmy po 50ce.i chorujemy .do emerytury ma jeszcze 5lat a ja dużo więcej.Gdyby się zdarzyło że ona umarłaby wcześniej to czy mi by się należała jakaś renta pużniej czy emerytura jeśli ja bym nie był jeszcze na emeryturze a bym pracował.