Prawnik w Szczecinie – Wojciech Chmurak

wojciech chmurak Kancelaria Radcy prawnego - Prawnik w Szczecinie – Wojciech Chmurak

Jestem radcą prawnym prowadzącym własną kancelarię radcowską. Pracuję również jako wykładowca prawa w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie. Specjalizuję się w sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Doświadczenie oraz wiedzę zdobywałem pracując w renomowanej kancelarii radców prawnych w Szczecinie Wybranowski Nowicki Biuro Prawne S. Nowicki, A. Łuczak. K. Bielarczyk sp. j. Moim patronem była w niej wybitna prawnik mec. Alina Łuczak. W ramach prowadzonej przez siebie kancelarii zajmuję się udzielaniem porad prawnych, prowadzeniem sporów sądowych i przedsądowych, w szczególności z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Podejmuję się także spraw z zakresu prawa spadkowego, rodzinnego oraz dochodzenia roszczeń.
Prowadziłem i prowadzę wiele procesów sądowych z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych (w tym między innymi reprezentuję pracowników w procesach z odwołań od wypowiedzeń umów o pracę, o odprawy, wynagrodzenie, premie, nadgodziny, uchylenie kar porządkowych itp.). Oprócz udzielania porad prawnych i prowadzenia procesów sądowych, świadczę też wiele innych usług prawnych. Jako doświadczony prawnik ze Szczecina zajmuję się sporządzaniem opinii prawnych, umów, sporządzaniem oraz weryfikacją regulaminów pracy i wynagradzania. Przygotowuję odwołania od decyzji ZUS, wypowiedzeń i oświadczeń o rozwiązaniu umowy o pracę, jak również sporządzam wiele innych dokumentów prawnych.

Moją wiedzą i doświadczeniem dzielę się też z innymi prawnikami. Tworzę i publikuję artykuły naukowe z zakresu prawa, które między innymi zostały opublikowane w prestiżowym magazynie „Monitor Prawniczy”. Jestem także autorem licznych artykułów prawniczych popularnonaukowych.

Praktykę z zakresu prawa łączę z solidną podbudową teoretyczną poprzez bieżące zapoznawanie się zarówno z najnowszym orzecznictwem Sądu Najwyższego, jak i sądów apelacyjnych, okręgowych i rejonowych.

 

Uważam, że ,,vigilantibus iura sunt scripta” – przepisy prawa są pisane dla osób czuwających. Uważam, również, że nie ma spraw beznadziejnych i bardzo często jest możliwe znalezienie wyjścia z trudnych spraw, które wydają się przegrane.

Na blogu staram się dzielić swoją wiedzą i doświadczeniem z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych.

Usługi świadczone w kancelarii radcowskiej

Staram się w miarę możliwości udzielać pomocy prawnej osobom gubiącym się w gąszczu przepisów lub tym, które jej poszukują. Działając jako prawnik w Szczecinie, zajmuję się udzielaniem porad prawnych i prowadzeniem sporów sądowych oraz przedsądowych. W szczególności są to sprawy z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Specjalizuję się również w prawie spadkowym, rodzinnym, a także w zakresie dochodzenia roszczeń.

Prowadzę procesy sądowe z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych. Zajmuję się reprezentowaniem pracowników oraz pracodawców w procesach dotyczących odwołań od wypowiedzenia umowy o pracę. Ponadto prowadzę sprawy związane z odwołaniem od decyzji dotyczących spraw takich jak:

 • odprawy,
 • wynagrodzenie,
 • premie,
 • nadgodziny,
 • uchylenie kar porządkowych.

W zakresie świadczonych usług zajmuję się udzielaniem porad prawnych i prowadzeniem procesów sądowych. W mojej kancelarii radcowskiej świadczę również takie usługi:

 • przygotowywanie odwołań od decyzji ZUS,
 • przygotowywanie odwołań od wypowiedzeń i oświadczeń o rozwiązaniu umowy o pracę,
 • sporządzanie opinii prawnych,
 • sporządzanie umów,
 • sporządzanie oraz weryfikacja regulaminów pracy i wynagradzania,
 • sporządzanie innych dokumentów prawnych.

Pomoc w zakresie prawa pracy

Jestem entuzjastą prawa pracy, które wobec licznych zagadnień prawnych oraz mnogości stanów faktycznych związanych z praktycznymi problemami pracowników i pracodawców stanowi niezwykle interesującą dziedzinę prawa. Zapewniam Klientom pomoc w zakresie prawa pracy. Zajmuję się sprawami dotyczącymi w szczególności wynagrodzeń za czas pozostawania bez zatrudnienia, a także kwestiami dotyczącymi wykonywania obowiązków zawodowych w warunkach szczególnych. Pomagam także uzyskać odprawę emerytalną dla nauczyciela.

Jestem prawnikiem ze Szczecina, który służy pomocą w rozwiązaniu każdego problemu z zakresu prawa pracy. Wyjaśniam, w jaki sposób można odwołać się od wypowiedzenia umowy o pracę oraz rozwiązania umowy o pracę, a także jak wypowiedzieć umowę o pracę i jak należy to uzasadnić. Jednym z powodów wypowiedzenia umowy może być utrata zaufania do pracownika. W takiej sytuacji pracodawca ma prawo rozwiązać współpracę. Jeżeli mają Państwo pytania dotyczące mojej działalności bądź chcą się Państwo umówić na spotkanie, można to zrobić telefonicznie lub mailowo. W zakładce Kontakt dostępny jest formularz, za jego pośrednictwem również możliwe jest wysłanie do mnie wiadomości.