Kodeks pracy znowu się zmieni? Walka z syndromem pierwszej dniówki.

prawnik szczecin prawo pracy porady zus odwolanie od decyzji swiadczenia przedemerytalne wczesniejsza emerytura 300x200 - Kodeks pracy znowu się zmieni? Walka z syndromem pierwszej dniówki.

Kodeks pracy ulega ostatnimi czasy częstym zmianom, z jednej strony jest strony jest to dobre zjawisko, gdyż zazwyczaj przepisy nie nadążają za praktyką prawa pracy, jednakże zbyt częste zmiany utrudniają pracownikom zorientowanie się w nowych przepisach. Proponowana zmiana to ,,dobra zmiana”, gdyż pracodawcom raczej nie zaszkodzi, a zlikwiduje patologię.

Owa patologia polega na tym, że pracę wykonują osoby, które de facto nie mają podpisanej umowy o pracę. Zgodnie z propozycją zmiany przepisów pracownik ma mieć umowę o pracę na piśmie albo też potwierdzone na piśmie warunki umowy o pracę. Nie dopełnienie powyższego obowiązku skutkowałoby dla pracodawcy karą grzywny.

Zmiana wydaje się kosmetyczna ale w praktyce ma ogromne znaczenie.

Projekt zmiany przepisów trafił do Sejmu.

W przypadku, gdybyś potrzebował porady prawnej w powyższym zakresie lub chciałbyś zlecić poprowadzenie sprawy sądowej zachęcam do kontaktu osobistego lub mailowego.