Zdanie Trybunału Sprawiedliwości ważniejsze niż Sądu Najwyższego – zwolnienia grupowe po nowemu.

prawo pracy prawnik szczecin wypowiedzenia zmieniajace zwolnienia grupowe 300x200 - Zdanie Trybunału Sprawiedliwości ważniejsze niż Sądu Najwyższego – zwolnienia grupowe po nowemu.

Sąd Najwyższy niezbyt często wydaje wyroki w składzie powiększonym, w tak jednak istotnej kwestii  jak zwolnienia grupowe i wypowiedzenia zabrał głos. W dość specyficzny jednak sposób.

Sąd Najwyższy odmówił bowiem wydania orzeczenia dotyczącego ustawy o zwolnieniach grupowych (czyli: Ustawy o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników) dotyczącej konieczności stosowania przepisów ustawy do wypowiedzeń zmieniających (wypowiedzeń warunków pracy i płacy), gdyż w tym zakresie ma się wypowiedzieć TSUE. Powyższa kwestia ma niebagatelne znaczenie, gdyż po pierwsze wpływa na sytuację osób, które otrzymują wypowiedzenia zmieniające, po drugie wpływa również na zwolnionych grupowo za wypowiedzeniem innych pracowników.

Powyższe stanowisko SN potwierdza tezy formułowane przeze mnie w tym oto poście o zwolnieniach grupowych. Ponadto, jeżeli chciałbyś dowiedzieć się drogi czytelniku trochę więcej o zwolnieniach grupowych zachęcam do kliknięcia w link.

W przypadku, gdybyś potrzebował pomocy prawnej w związku z wypowiedzeniem umowy o pracę lub też sam procedurę taką przeprowadzał zachęcam do kontaktu.