Nowelizacja umów o pracę na czas określony, kwestia dotycząca milionów Polaków, na jakim znajduje się etapie?
Miesiąc: czerwiec 2015
Zachęcam do zapoznania się z bardzo ciekawym artykułem.
http://prawo.money.pl/aktualnosci/wiadomosci/artykul/macierzynski-dla-prowadzacych-firme-wyniesie,81,0,1836625.html
Zwolnienia grupowe – dlaczego zwolnienie mniejszej liczby pracowników niż przewiduje ustawa powoduje konieczność stosowania ustawy o zwolnieniach grupowych?
Zgodnie z ustawą o szczególnych zasadach rozwiązywania z pracownikami stosunków pracy z przyczyn niedotyczących pracowników (dalej: uzg) pracodawca zatrudniający co najmniej 20 pracowników zobowiązany jest zastosować formalną procedurę zwolnień grupowych (dokonać odpowiednich zawiadomień, uzgodnień, wydać regulamin albo zawrzeć porozumienie), gdy zwalniać będzie następującą liczbę pracowników:
Składki ZUS z tytułu działalności gospodarczej nie dla menadżerów.
Sąd Najwyższy wypowiedział się w uchwale wydanej w składzie 7 sędziów i mającej moc zasady prawnej w niezwykle istotnej z punktu widzenia wielu pracodawców jak i menadżerów kwestii ozusowania ich świadczeń. Jak wymienione wpłynie na sytuację przedsiębiorców? Poniżej uzyskacie Państwo odpowiedź.
Objęcie patronatem medialnym szkoleń z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych prowadzonych przez Centrum Promocji Informatyki z siedzibą w Warszawie.
Drodzy czytelnicy uprzejmie informuję, że objąłem na prośbę Centrum Promocji Informatyki z siedzibą w Warszawie patronat medialny w zakresie przeprowadzenia przez wymienioną Spółkę następujących szkoleń:
Zmiany w zasiłku macierzyńskim coraz bliżej – czerwiec 2015 r.
Tak jak obiecałem czytelnikom informuję na bieżącą o procesie legislacyjnym związanym ze zmianą w zasiłkach macierzyńskich. Na jakim etapie jest więc nowelizacja?
Powództwo o ustalenie pracy w warunkach szczególnych.
Wykonywanie pracy w warunkach szczególnych rekompensowane jest szczególnymi uprawnieniami pracownika na gruncie ubezpieczeń społecznych. Jako prawnik dość często mam do czynienia ze sprawami w których do osiągnięcia stażu emerytalnego, który umożliwia nabycie określonych uprawnień emerytalnych brakuje kilku miesięcy (brak odpowiedniej dokumentacji od pracodawcy). Co można zrobić w takiej sytuacji?
Zwolnienie pracownika z przyczyn jego niedotyczących a dobór pracownika do zwolnienia – zwolnienie nauczyciela i możliwość odwołania się od wypowiedzenia umowy o pracę.
Jako prawnik w sprawach z zakresu prawa pracy mam często do czynienia ze sprawami – odwołaniami od wypowiedzeń umów o pracę. W niniejszym poście omówię kwestię bardzo istotną z punktu widzenia wielu pracowników tj. możliwość skutecznego odwołania się od wypowiedzenia umowy o pracę złożonego pracownikowi. Post będzie dotyczył zarówno sytuacji pracowników – nauczycieli jak i pozostałych pracowników.
Nowelizacja przepisów o umowach na czas określony – zmiany coraz bliżej?
Umowy na czas określony stanowią podstawę zatrudnienia wielu Polaków, zmiany prawa w tym zakresie mają więc ogromne znaczenie dla tych osób. Jak więc będzie? Odpowiadając krótko, idzie ku lepszemu…